kojak-zabudowy-sypialnia

Zabudowy Komandor Sypialnia

W ofercie mebli sypialnianych dostępne są nie tylko szafy z drzwiami przesuwnymi, ale również komody, szafki nocne oraz oczywiście łóżka. Tak bogaty asortyment pozwala na skompletowanie wszystkich mebli w jednym miejscu bez konieczności odwiedzenia niezliczonej ilości sklepów i dopasowywania wszystkiego na siłę. Podczas planowania sypialni nie można zapominać o jej podstawowej funkcji i oczywiście najważniejszym meblu – łóżku. Komandor produkuje łóżka, których zaletą jest to, że mogą zostać dopasowane do pozostałych mebli sypialnianych, czyli szafy, komody, stolika nocnego.

 

Zabudowa Komandor - Sypialnia zdj1
Zabudowa Komandor - Sypialnia zdj2

 

Zazwyczaj pokoje sypialniane mają niewielki metraż, na którym trzeba zmieścić najczęściej szafę oraz łóżko. Tym samym w sypialniach sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi lub łamanymi. Wówczas odległość między nią a łóżkiem nie musi być duża, gdyż drzwi zabudowy będziemy mogli swobodnie otworzyć. Kiedy jednak w innym pomieszczeniu stoi już pojemna szafa, w której znajduje się większość odzieży i obuwia, wtedy ta sypialniana może nam posłużyć jako schowek na bieliznę osobistą, pościel, obrusy. W takiej szafie nie musimy już montować drążków i wieszaków, a jedynie odpowiednio rozplanować układ półek, koszy i szuflad.

 

Zabudowa Komandor - Sypialnia zdj4

 

Sypialnia o dużym metrażu może zostać podzielona na strefę przeznaczoną do spania oraz drugą, w której będziemy przechowywać odzież i bieliznę. Taki podział pomieszczenia na część sypialnianą i garderobianą to bardzo praktyczne rozwiązanie. Po stronie garderobianej możemy zamontować półki, wieszaki, drążki itp. gdzie umieścimy bieliznę i odzież, a po stronie sypialnianej stanie łóżko, które posłuży nam do wypoczynku.

 

W sypialni oprócz szafy mogą się znaleźć również komody, stanowiące jej uzupełnienie. Oferowane przez nas komody dostępne są w wielu rozmiarach i mogą być wyposażone w szuflady lub drzwiczki przesuwne, a także łączyć w sobie te dwie kombinacje. Wielkość komody uzależniona jest w głównej mierze od tego, co będzie w niej przechowywane oraz wielkości sypialni.

 

Zabudowa Komandor - Sypialnia zdj7
Zabudowa Komandor - Sypialnia zdj8

 

Poradnik

  • Sypialnia to miejsce intymne i prywatne, do którego wstęp mają tylko domownicy. Zatem jej wystrój musi im jak najbardziej odpowiadać, być zgodny z ich poczuciem estetyki oraz gustem.
  • W zależności od wielkości sypialni oraz jej układu szafa może zajmować całą powierzchnie ściany, wnękę lub też znajdować się w narożach pokoju.
  • Drzwi szafy powinny pod względem stylistyki pasować do sypialni. W tym pomieszczeniu odradzamy jednak drzwi lustrzanych, gdyż powstały bałagan odbijający się w tafli zostanie jeszcze bardziej spotęgowany. Sypialnia jest miejscem odpoczynku i chaos nie jest w niej wskazany.
  • W sypialniach najlepiej sprawdzają się szafy, których drzwi mają ciekawą fakturę. Może to być przykładowo połyskliwa płyta, szkło o gładkiej powierzchni, bambus lub rattan, czyli materiały ekologiczne.
  • Szafa może tworzyć ciekawą kompozycję z odpowiednio dobranymi do niej komodami. Komandor produkuje komody o różnej szerokości i wielkości, z drzwiczkami przesuwnymi w systemie topaz lub szufladami, ale także łączącymi w sobie te dwie opcje. Rozmiary komody należy dobrać pod względem jej przeznaczenia oraz wielkości sypialni.
  • Przy podziale pomieszczenia na część sypialnianą i garderobianą każdą z nich można zaaranżować w odmienny sposób. Montując drzwi o ciekawym wyglądzie czynimy sypialnię jeszcze bardziej estetyczną, ale i również praktyczną. Za pomocą drzwi szybko ukryjemy nieporządek jaki wkradł się do części garderobianej. Dodatkowo montując oświetlenie punktowe w garderobie stworzymy intymny i dyskretny klimat w sypialni, co jeszcze bardziej wpłynie na poziom relaksu i zasłużony wypoczynek po całym dniu pracy.
  • Podczas aranżowania sypialni warto zadbać o to, aby meble nie zlewały się z barwą ścian. Bogaty wybór materiałów służących wypełnieniu drzwi z pewnością pozwoli nam na uniknięcie tego. Warto również pamiętać o zasadzie, że małe i słabo oświetlone pomieszczenia nie powinny być malowane na ciemne kolory. W tym przypadku najbardziej wskazane są jasne barwy ścian, a ciemne kolory można wykorzystać jako wykończenia meblowe. Taki kontrast umożliwi nam na wyeksponowanie tych akcentów, na których nam najbardziej zależy, aby zostały wyróżnione. Jak w każdym przypadku nie powinniśmy przesadzać z kolorami. Wystarczy, że w jednym pomieszczeniu wykorzystamy maksymalnie 4 barwy.

Zapytaj o produkt