kojak-zabudowy-salon

Zabudowy Komandor Salon

Zależnie od pomysłu każdy właściciel może postawić w salonie szafę, komodę, witrynę, stolik okolicznościowy lub szafkę RTV. Zabudowa z atrakcyjnym wizualnie frontem zawsze będzie dominującym akcentem w salonie. Uzupełnieniem szafy może być komoda, witryna, stolik, które zostały wykonane z takich samych materiałów. Szafa niekoniecznie musi zajmować całej powierzchnie ściany w salonie. Jej przedłużenie może stanowić kombinacja regałów, komód oraz półek, które uczynią z zabudowy lekką i przestronną konstrukcję.

Zabudowy Komandor - Salon zdj1
Zabudowy Komandor - Salon zdj2

Zabudowy Komandor - Salon zdj3
Zabudowy Komandor - Salon zdj4


Dla osób, które nie chcą mieć w salonie szafy, polecamy regały wykonane w systemie kolumnowym. Ta wyjątkowa, ażurowa konstrukcja oparta jest na takich elementach, które z powodzeniem można montować na całej wysokości pomieszczenia. Taki regał może oddzielać dwa  wnętrza o odmiennych funkcjach. Dodatkowym atutem systemu kolumnowego jest możliwość mocowania półek wykonanych z płyty, ale również szklanych, które jeszcze bardziej podnoszą estetykę mebla.

Zabudowy Komandor - Salon zdj5
Zabudowy Komandor - Salon zdj6


Granicę między dwoma pomieszczeniami mogą stanowić drzwi podwieszane – pojedyncze lub podwójne, jeśli chcemy, aby jedna i druga strona drzwi była wykonana z innego rodzaju wypełnienia. Zaletą drzwi podwieszanych jest to, że nie wymagają one montażu prowadnicy dolnej do podłogi.

W przypadku kiedy montaż drzwi podwieszanych jest niemożliwy, wówczas najlepiej zdecydować się na drzwi przejściowe wykonane w jednym z systemów aluminiowych, gdzie rama drzwi z obu stron wygląda tak samo. Jako wypełnieni drzwi możemy wykorzystać mleczne lub przeźroczyste szkło lub płytę, czyli materiały dwustronne. Jadnak należy wziąć pod uwagę to, że drzwi przejściowe wymagają montażu prowadnicy dolnej.

Zabudowy Komandor - Salon zdj7
Zabudowy Komandor - Salon zdj8

Porady

  • Rolę salonu może pełnić pokój, gdzie spędzamy najwięcej czasu lub ten największy w domu. Jednak bez względu na jego metraż, to czy ma 10 albo 50 m kw., najważniejsze jest urządzenie go z gustem. Salon jest swoistego rodzaju wizytówką, która określa styl, charakter oraz upodobania jego mieszkańców. Właśnie w tym pomieszczeniu odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną oraz przyjaciółmi, dlatego też każdy element wystroju salonu i znajdujący się w nim mebel powinien być odpowiednio dobrany, aby tworzyć sensowną całość pod względem kolorystycznym oraz stylistycznym.
  • W salonach najczęściej montowane są szafy z drzwiami przesuwnymi z lacobelu, szkłem z grafiką lub piaskowanym wzorem. Powierzchnie szklane pojawiające się w tym pomieszczeniu czynią go bardzo nowoczesnym. Dodatkowo gra świateł oraz kolorów odbijających się od tego rodzaju powierzchni, gwarantuje ciekawe widowisko za dnia i w nocy.
  • Również ciekawym rozwiązaniem jest montaż w drzwiach szafy płyt charakteryzujących się głęboką i artystyczną strukturą, które można połączyć ze szklanymi wypełnieniami dodatkowo podkreślającymi fakturę płyty. Dla zwolenników nowoczesnych i bardziej odważnych pomysłów, polecamy drzwi z szklane skomponowane z płytą przypominającą beton.

Zapytaj o produkt