Przedpokój

Zabudowy Komandor Przedpokój

Drzwi przesuwne w szczególności sprawdzą się w wąskich przedpokojach i korytarzach, ale również wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne drzwi uchylne. Zabudowa z drzwiami przesuwnymi pozwala na wygospodarowanie miejsca na odzież wierzchnią oraz buty. Dodatkowo montując system pawlaczy w pełni wykorzystamy przestrzeń, jaką oferuje nam nawet najwęższy korytarz, od podłogi po sam sufit i przy tym zachowamy to pomieszczenie w jednolitej stylistyce.

 

Zabudowy Komandor - Przedpokój zdj3

Zabudowy Komandor - Przedpokój zdj1
Zabudowy Komandor - Przedpokój zdj2

 

Klienci, którzy nie są przekonani do montażu drzwi przesuwnych, ale ogranicza ich przestrzeń, aby móc w drzwiach szafy lub garderoby zamontować drzwi uchylne, polecamy te w wariancie łamanym lub ewentualnie łamano-przesuwnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy swobodny dostęp do zabudowy i najpotrzebniejszych nam rzeczy oraz dodatkowo jej wnętrze możemy optymalnie zagospodarować pod względem układu elementów wysuwnych tzn. koszy oraz szuflad.

 

Większe przedpokoje pozwalają na montaż szafy wykonanej na wymiar, która może mieć dowolny układ i być podzielona na część garderobianą oraz gospodarczą. Jako jej uzupełnienie możemy wykorzystać komody lub też regały wykonane w systemie kolumnowym.

 

Zabudowy Komandor - Przedpokój zdj4
Zabudowy Komandor - Przedpokój zdj5

 

Mała wnęka w przedpokoju może zostać wykorzystana pod zabudowę niewielkich rozmiarów garderoby. W takim przypadku najprawdopodobniej z racji jej szerokości nie będzie możliwy montaż drzwi łamanych i przesuwnych. Zatem możemy wykorzystać drzwi w systemie uchylnym. Taki słupek uzupełniony o drzwi posłuży nam jako miejsce do przechowywania butów oraz pudeł z sezonowymi ubraniami np. czapkami, szalikami.

 

Zabudowy Komandor - Przedpokój zdj6

 

W wielu korytarzach występują nieregularne wnęki oraz skosy. Tutaj również może powstać niewielkich rozmiarów garderoba. W tym przypadku warto zamontować drzwi pojedyncze podwieszane, które nie wymagają montażu toru dolnego. Ewentualnie mogą to być klasyczne drzwi przejściowe dzielące dwa pomieszczenia, ale wykonane w takiej samej stylistyce jak pozostałe meble w danym wnętrzu.

 

Skośna wnęka pod schodami może zostać ukryta za pomocą systemu drzwi skośnych. Takie rozwiązanie pozwoli nam na aranżacje nietypowej przestrzeni w ciekawy sposób.

 

Zabudowy Komandor - Przedpokój zdj8

 

Porady

  • Przy wyborze materiałów przeznaczonych na stworzenie garderoby lub szafy w przedpokoju warto kierować się wielkością tego pomieszczenia oraz stopniem jego oświetlenia. Wąskie i długie korytarze najlepiej współgrają z zabudowami, w których zamontowano szklane fronty, ewentualnie jeden. Najlepiej, aby były to lustra w naturalnym, czyli srebrnym wybarwieniu, które odbijają światło i tym samym optycznie powiększają przestrzeń. Dodatkową zaletą luster (srebrnych) jest to, że można się w nich swobodnie przejrzeć, gdyż taka powierzchnia nie zakłamuje kolorów. Kolejną zaletą zabudowy z lustrami jest to, że nie musimy wieszać ich na ścianach i tym samym możemy wykorzystać je w inny sposób np. powiesić na nich obrazy.
  • Jeśli w wąskim przedpokoju stoi szafa to najlepiej, aby fronty drzwiowe zostały wykonane z lacobelu lub szkła z grafiką, gdyż powierzchnie te swymi cechami zbliżone są do lustra, czyli tak samo odbijają światło oraz powiększają wnętrza. W porównaniu z lustrem są one bardziej ozdobne niż praktyczne. Przy zastosowaniu odpowiedniego wzoru graficznego na szkle, możemy wprowadzić do pomieszczenia więcej głębi oraz tak je zaaranżować, aby stanowiło ciekawe wprowadzenie do dalszej części mieszkania.
  • Dla miłośników klasyki najlepsze będą oferowane przez nas drzwi z płyt oraz rattanu i bambusa występujące w jasnych wybarwieniach. Natomiast jeśli przedpokój jest krótki warto go optycznie wydłużyć i zamontować w tym celu w drzwiach szafy poziome pasy. Takie rozwiązanie urozmaici mebel, ale także cały przedpokój.
  • Regały w systemie kolumnowym sprawdzą się małych i dużych przedpokojach i posłużą jaką przepierzenie odgraniczające tzw. strefę szybką na odzież i obuwie noszone każdego dnia od tej przeznaczonej na ubrania sezonowe oraz okrycia naszych gości.

Zapytaj o produkt