kojak-zabudowy-pokoj-dzieciecy

Zabudowy Komandor Pokój dziecięcy

Urządzając pokój dziecka powinniśmy się postarać jak najlepiej dostosować go do temperamentu naszej pociechy. Aranżacja, która będzie odpowiadać spokojnemu dziecku, nie musi się okazać taka w przypadku tego pełnego energii. Nadrzędną zasadą jest jednak to, że pokój dziecka nie może być nudny i ponury. W tego typu pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi, które pozwalają nam w pełni uporządkować przestrzeń. Szafa dla dzieci może zostać podzielona na dwie części: zabawkową oraz odzieżową. Kiedy dziecko będzie starsze swobodnie możemy przearanżować wnętrze mebla.

 

Zabudowa Komandor - Pokój dziecięcy zdj1

Zabudowa Komandor - Pokój dziecięcy zdj2
Zabudowa Komandor - Pokój dziecięcy zdj3

 

Podczas projektowania szafy dla nastolatka warto pamiętać o odpowiedniej ilości drążków oraz półek. Z kolei w szufladach można umieścić bieliznę, skarpetki oraz dodatki naszej dorastającej pociechy.

 

Jeśli projektujemy szafę dla nastolatka to również musimy pamiętać o dużej ilości drążków i półek. Szuflady w tym przypadku, możemy przeznaczyć na bieliznę, czapki i inne ubraniowe gadżety młodego buntownika.

 

Zabudowa Komandor - Pokój dziecięcy zdj4
Zabudowa Komandor - Pokój dziecięcy zdj5

 

Porady

  • Szafa to duży mebel i szczególnie widać to w pokojach dziecięcych, zazwyczaj o niewielkim metrażu. Z tego względu szafa powinna być kolorowa i ciekawa. Jako wypełnienie frontów drzwiowych można wykorzystać kolorowe szkło zabezpieczone folią, które również łatwo można zachować w czystości. Jak wiemy, dzieci często naklejają na drzwi szafy różnego rodzaju ozdoby, a z takiej powierzchni w łatwy sposób będziemy je mogli usunąć.
  • Drzwi płytowe uzupełnione o wstawki z ekoskóry mogą być ciekawym elementem, jeśli w pozostałych meblach np. łóżku czy też biurku zostaną użyte takie same materiały.
  • Ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest montaż w drzwiach szafy szkła z grafiką przedstawiającą przykładowo postać z ulubionej bajki naszego dziecka lub wizerunek idola młodzieży. Uzyskamy interesujący efekt, a także zostanie wyeliminowany problem z naklejaniem plakatów na ścianach oraz innego rodzaju ozdób na meblach. Po kilku latach drzwi szafy można zmienić i wykorzystać inny wzór, dzięki któremu pokój nabierze bardziej dojrzałego charakteru.
  • Podczas aranżacji pokoju dziecka najlepiej jest się z nim skonsultować w tej sprawię, aby uniknąć w późniejszym czasie ewentualnych nieporozumień.
  • W pokojach dziecięcych jak najbardziej wskazany jest montaż szaf z drzwiami przesuwnymi, gdyż nie zajmują one miejsca podczas otwierania i małe dzieci nie będą miały żadnych trudności z ich przesuwaniem. W szafie można wyznaczyć miejsce na pudła z zabawkami, misiami, lalkami, klockami lub też podzielić mebel na część na zabawki i odzież.
  • Wszyscy wiemy, że w dziecięcych pokojach panuje często bałagan. Prośba rodziców o jego uprzątniecie zazwyczaj sprowadza się do tego, że dziecko wszystkie ubrania i zabawki na siłę upycha w szafie. Jednak w przypadku zamontowania drzwi przesuwnych nie ma ryzyka, że pod naporem wszystkich tych rzeczy drzwi się otworzą i wszystko z impetem wypadnie na podłogę.

Zapytaj o produkt