kojak-zabudowy-poddasze

Zabudowy Komandor Poddasze

Mieszkania na poddaszach charakteryzują się dużą ilością skosów oraz wnęk, które czynią te przestrzenie problematycznymi w optymalnej aranżacji. Podobnie jest w przypadku miejsca pod schodami. Komandor oferuje jednak rozwiązanie, które pozwoli nam na zaaranżowanie wnęk oraz skosów. W takim przypadku najlepszą opcją okazują się być drzwi przesuwne-skośne. Za nimi może powstać zabudowa złożona z różnych rozmiarów półek, drążków, szuflad oraz koszy, które z na pierwszy rzut oka  z niezdatnej do aranżacji przestrzeni uczynią funkcjonalny schowek.

 

Na poddaszu może powstać garderoba wykonana z płyt lub też w systemie kolumnowym lub rurowym. W obu przypadkach profile nośne mogą być docinane na wymiar, a w systemie kolumnowym profile montowane są do ścian i sufitów.

 

Zabudowa Komandor - Poddasze zdj1
Zabudowa Komandor - Poddasze zdj2

 

Poradnik

  • Poddasze powinno mieć swój klimat. Zatem nie powinniśmy aranżować go na siłę.
  • Poddasze może pełnić wiele funkcji np. być wykorzystane jako pokój telewizyjny, czytelnia, garderoba lub sypialnia. Zależy to od tego, jakie dodatkowe pomieszczenie jest nam potrzebne i w ten sposób właśnie zaaranżować tą przestrzeń.
  • Klimat i aranżacja poddasza nie musi współgrać z pozostałymi pomieszczeniami w domu. W tym miejscu można wprowadzić najbardziej oryginalne pomysły, zastosować ekstrawaganckie rozwiązania.
  • Na poddaszach z powodzeniem można tworzyć zabudowy oparte o kombinacje półek, które pozwolą nam na efektywne wykorzystanie przestrzeni pod skosami.

Zapytaj o produkt