kojak-zabudowy-garderoby

Zabudowy Komandor Garderoba

Garderoba może zostać zaaranżowana w każdym pomieszczeniu i bez znaczenie jest jego wielkość.  Wynika to z faktu, że firma Komandor wszystkie garderoby wykonuje na wymiar i tym samym jak najbardziej możliwe jest zagospodarowanie nawet najmniejszych wnęk i kątów. Jedni z pewnością uznają, że garderobą jest cały pokój, a inni stwierdzą, że może to być nawet mała wnęka. Tym samym ogranicza nasz tylko metraż pomieszczeń i ich układ. Garderoba może także powstać w pomieszczeniu, w którym występują skosy np. na poddaszach. Taka przestrzeń może zostać uzupełniona o półki, drążki, które zostaną ukryte za skośnymi drzwiami. W ten sposób powstanie mini garderoba.

Zabudowa Komandor - Garderoba zdj1
Zbudowa Komandor - Garderoba zdj2


Obecnie garderoba oprócz tego, że służy przechowywaniu odzieży i obuwia, również stanowi pomieszczenie gospodarcze, gdzie zazwyczaj chowana jest deska do prasowania, suszarka na pranie oraz odkurzacz i żelazko. W zależności od wielkości garderoby mimo wszystko warto wyznaczyć w niej miejsce na tego typu przedmioty.

Zabudowa Komandor - Garderoba zdj3
Zabudowa Komandor - Garderoba zdj4

Porady

 • Najwygodniejszą opcją jest umiejscowienie garderoby obok sypialni lub też oddzielenie od siebie tych dwóch pomieszczeń za pomocą podwieszanych drzwi lub ścianki kartonowo-gipsowej, które mogą być praktycznymi i estetycznymi ozdobami wnętrza. Garderoba może powstać także w osobnym pokoju. Wszystko zależne jest jednak od pomysłów aranżacyjnych, doborze materiałów, kolorów oraz faktur, z których zostanie wykonana zabudowa.
 • W garderobach najlepiej sprawdzają się drzwi przesuwne, gdyż nie zajmują one miejsca podczas otwierania i wsuwają się do wnętrza zabudowy. Jako materiały wypełniające skrzydła drzwiowe możemy wykorzystać lacobel, płytę, lustro, loom, rattan w wybarwieniach odpowiadających kolorystyce danego pomieszczenia, w którym ma znaleźć się zabudowa. Zwolennikom ekologicznych rozwiązań polecamy drzwi wykonane z płyt bambusowych, rattanowych lub loomowych. Z kolei zastosowanie szyby mlecznej lub wykonanej z przeźroczystego poliwęglanu pozwoli nam na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych, kiedy w garderobie zapalimy światło. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu nadamy wnętrzu lekkości oraz przestronności.
 • W garderobie należy zachować odpowiednie odstępy między regałami i szafami. Przyjmuje się, że dla swobody ruchów powinno to być ok. 70 cm. Dla miłośników bardziej przestronnych wnętrz polecamy zabudowy wykonane w systemie kolumnowym lub rurowym. Takie garderoby cechują się przestronnością oraz lekkością i przy tym są bardzo nowoczesne. Profile oraz rurki w kolorze anody naturalnej idealnie komponują się z płytą i uwypuklają jej fakturę w przypadku, kiedy przypomina ona naturalne drewno. W garderobach wykonanych w oparciu o system kolumnowy i rurowy kontenery z szufladami można dowolnie przesuwać z miejsca na miejsce i tym samym na wiele sposobów aranżować wnętrze zabudowy.
 • System niklowanych drążków pozwala na oddzielenie od siebie wieszaków z marynarkami i żakietami oraz koszulami i bluzkami damskimi. Możemy również w wygodny dla nas sposób wyznaczyć miejsce na długą odzież wierzchnią, którą należy umieścić na wieszakach.
 • Drążek na długie ubrania należy montować w garderobie na wysokości co najmniej 180 cm, aby spód ubrań nie opadał na ziemię.
 • Wysokie pomieszczenia to także wysokie zabudowy. W nich najlepiej sprawdzą się pantografy, czy specjalne wieszaki wyposażone w drążek, po którego pociągnięciu wieszak można ściągnąć na niższy poziom i tym samym uzyskać swobodny dostęp do ubrań. Pantografy polecane są osobom niskim i niepełnosprawnym, które mają problem z sięganiem do rzeczy umieszczonych wysoko w garderobie.
 • Wieszaki na spodnie, spódnice, krawaty oraz paski są niezbędnymi akcesoriami w garderobie. Dzięki nim odzież będzie odpowiednio posegregowana i nie będzie się gniotła, a my unikniemy konieczności jej prasowania. Bardzo praktyczne i wygodne są wieszaki wysuwane spod półki, gdyż nie będziemy musieli „wchodzić” do wnętrza garderoby, aby znaleźć potrzebną nam rzecz.
 • Półki są bardzo ważnym elementem wyposażenia garderoby. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą być długie, krótkie, głębokie lub płytkie. Najlepiej, aby na każdej z półek przechowywać określony rodzaj odzieży np. swetry, bluzy, pudła z dodatkami itp. Długa i szeroka półka zamontowana blisko sufitu może pełnić rolę bieliźniarki, w której schowamy pościel, ręczniki, koce itd.
 • Półka najbliżej sufitu posłuż nam jako schowek na walizki, torby podróżne.
 • Bieliznę, rajstopy, skarpetki oraz drobiazgi najlepiej jest umieścić w szufladach wykonanych z płyt laminowanych. W takim schowku najwygodniej będzie nam to wszystko utrzymać w ładzie. Standardowe wymiary szuflady to 50 cm szerokości i 12 cm głębokości. Produkowane są także w innych rozmiarach w zależności od potrzeb klientów. Niektóre typy szuflad można uzupełnić o wkłady, które dzielą ich wnętrze na mniejsze moduły do przechowywania określonego rodzaju rzeczy. Takie rozwiązanie pozwala nam na zachowanie porządku i szybkie znalezienie najpotrzebniejszych nam drobiazgów.
 • Również praktycznym elementem wyposażenia garderoby poza szufladami są druciane, ażurowe, metalowe półki oraz kosze. Ich zaletą jest to, że nie musimy wysuwać ich na zewnątrz, aby przejrzeć to, co w nich się znajduje. Dodatkowo przechowywane rzeczy są odpowiednio wentylowane. W garderobie może zostać także wyznaczony osobny moduł na obuwie codzienne i sezonowe. W tym przypadku sprawdzą się wysuwane na prowadnicach półki z relingowym uchwytem, metalowe drążki stanowiące podporę dla obuwia lub ażurowe półki zapewniające swobodny dostęp do obuwia oraz odpowiedni dopływ powietrza do tego modułu garderoby.

Zapytaj o produkt